دو شنبه 29 مرداد 1397
دلیل عدم اجرایی شدن ثبت سفارشات جاری و مشکل موسوم به Error 101 که برخی از بانک های عامل اعلام می کنند چیست و چه باید کرد؟

پیرو تصمیم دولت مبنی بر لزوم بازنگری و بررسی مجدد ثبت سفارشات جاری گروه کالایی اولویت یک (موسوم بهError 101)کلیه ثبت سفارشات تجهیزات پزشکی واقع در گروه کالایی اولویت یک، جهت بازنگری وبررسی اولویت گروه کالایی به مراجع منشاء صدور مجوزهای قانونی از جمله وزارت بهداشت ارسال شده است.
وزارت بهداشت بر اساس اولویت های گروه های کالایی و بر اساس مصوبات کمیته تخصیص ارز تجهیزات پزشکی اقدام خواهد نمود و مراتب را به سازمان توسعه تجارت اعلام تا از اول مرداد 1397 اقدام شود.

با توجه به اتمام مهلت تعیین شده (15/05/97)موضوع بخشنامه 110001/97 مورخ 06/04/97 بانک مرکزی درخصوصثبت خدمت و اخذ کواهی ثبت آماری بدهی های ارزی ثبت سفارشات قبلی بدون انتقال ارز/ارز متقاضی تجهیزات پزشکی ترخیص شده تا پیش از 22 فروردین 97 ، موضوع چگونه پیگیری و تعیین تکلیف خواهد شد؟

پیرو اطلاعیه های قبلی به اطلاع می رساند باتوجه به عدم تعیین تکلیف نهایی موضوع، به اطلاع می رساند در صورت هرگونه تصمیم درخصوص  موضوع مورد سوال از طریق سایت  imed.irقسمت اخبار و مصوبات ارزی اطلاع رسانی خواهد شد.

تامین کنندگان گروه کالایی الویت یک به منظور برخورداری از تخصیص ارز بانکی با نرخ رسمی چه اقدامی می بایست انجام دهند؟

این گروه از تامین کنندگان در صورتی که به بانک عامل مراجعه نمودند و مراحل بروز رسانی فیش بانکی ثبت سفارش( گواهی ثبت آماری)را نیز انجام داده اند ولی همچنان به منظور تخصیص ارز توسط بانک مرکزی نظیر "یورو اروپا" و "ین ژاپن" دچار مشکل هستند می بایست با مراجعه به کارتابل الکترونیکی خود در پرتابل imed در لینک "اعلام مشکلات ثبت سفارش، بانک و گمرک" نسبت به ثبت مشکل خود با عنوان مشکل بانکی و عدم تخصیص ارز اقدام نمایند. در غیر اینصورت مورد بررسی قرار نخواهند گرفت.

تعیین اولویت گروه کالایی تجهیزات پزشکی وظیفه چه سازمانی است؟

از اول مرداد ماه 1397 تعیین اولویت گروه کالایی تجهیزات پزشکی بعهده وزارت بهداشت می باشد. لذا کمیته تخصیص ارز تجهیزات پزشکی براساس نوع و سابقه کالا و دیگر پارامترهای مرتبط در این خصوص که ضوابط آن توسط آن کمیته مصوب و منتشر گردیده است، بررسی لازم را بعمل می آورد. برای مشاهده مصوبات کمیته تخصیص ارز تجهیزات پزشکی اینجا را کلیک نمایید.

مهلت ثبت سفارشات بدون انتقال ارزی که کالای آنها در گمرک موجود و پیش از 23 فروردین 97 بارنامه شده اند تا چه زمانی می باشد؟

براساس اعلام سامانه جامع تجارت تاریخ اعتبار این نوع ثبت سفارشات تا تاریخ 10 مرداد 97 تمدید شد. لذا تأمین کنندگان باید تا تاریخ مذکور، کالاهای مربوطه را از گمرک ترخیص نمایند. مسئولیت ترخیص به موقع به عهده واردکننده است.

بانک عامل جهت بدهی های ارزی و فرم های ثبت خدمت خواستار تایید فرم های ثبت خدمت از دفتر تجهیزات و مهر و امضای آن می باشد. حضوری پیگیر شدیم اما کسی پاسخگو نبود

به سئوالات متداول ارزی مراجعه گردد، تا اطلاع ثانونی اقدامی در این خصوص نخواهد شد و هرگونه اطلاع رسانی از طریق سایت اداره کل ارائه می گردد.

شرکت تقاضای تخصیص ارز به مبلغ 7600 درهم برای شماره ثبت سفارش 12195317 مربوط به دستگاه ارویجی را دارد ولی گروه این کالا در سامانه جامع تجارت 98مشخص شده است، در شرایطی که کد کالا باید 1،2،یا 3 باشد

شرکت در سامانه جامع تجارت به هر دلیلی ویرایش ثبت سفارش نموده است باید با مراجعه به سامانه ویرایش نهایی کند.

ثبت سفارش شماره 98925803 کیت ای سی تی میباشد حدود 2 ماه در انبارهای گمرک میباشد، که از طریق حواله بانکی ارز ارسال گردیده کمتر از مبلغ پروفرم میباشد(به دلیل داشتن طلب و کردیت از کمپانی) که در هنگام تحویل اسناد به بانک طبق پروفرم الباقی ارز انتقال نداده شده میبایست تخصیص گرفته شود به صورت متقاضی یا بدون انقال ارز که متاسفانه حدود 1 ماه تخصیص داده نشده است

در سامانه مشکلات ثبت سفارش، بانک و گمرک اطلاعات ثبت سفارش را وارد نمایید

در رابطه با تخصیص ارز کالاهای ثبت سفارش شده، پیگیری تایید و یا عدم تایید تخصیص ارز از چه طریقی امکان پذیر است؟

از طریق بانک عامل پیگیری فرمایید و در صورت عدم نتیجه در سامانه مشکلات ثبت سفارش، گمرک و بانک اطلاعات و مدارک مربوطه را بارگزاری نمایید.

Error 98 در سامانه جامع تجارت به چه دلیلی است؟

شرکت در سامانه جامع تجارت به هر دلیلی ویراش ثبت سفارش نموده است باید با مراجعه به سامانه جامع تجارت ویرایش نهایی کند.

آیا امکان واردات قطعات یدکی بصورت بدون انتقال ارز و رایگان از محل گارانتی تجهیزات پزشکی امکان پذیر می باشد؟

بله- مطابق بند 8 آیین نامه اجرایی ماده 38 قانون مقررات واردات و صادرات، واردات قطعات یدکی بصورت ثبت سفارش بدون انتقال ارز (رایگان) امکان پذیر است. لذا متقاضیان می بایست به سامانه جامع تجارت و بانک عامل خود مراجعه نمایند. "اجزاء قطعات و لوازم مورد نیاز بررسی تعمیر و نگهداری و خدمات پس از فروش دستگاه های خارجی موجود در کشور توسط نمایندگی های مجاز، با کسب مجوزهای لازم قابل ترخیص است."

شرکت لیست ثبت سفارشات بدون انتقال ارز سال 96 خود را در کارتابل خود کاملا ثبت نموده و مدارک مربوطه را الصاق نموده است و ثبت نهایی کرده است.همچنین مدارک جهت تایید به بانک عامل ارسال شد و متعاقبا فیش تایید شده ثبت خدمت از سوی بانک تحویل این شرکت شده است.از آنجاییکه تحویل فیزیکی این فیش ها به آن اداره کل امکان پذیر نیست ، این شرکت بایستی این فیش را در کارتابل خود بارگذاری کند .ولی به دلیل ثبت نهایی کردن هر ردیف ، اماکن بارگذاری وجود ندارد.لذا خواهشمند است بخش فناوری اطلاعات همکاری لازم جهت بازکردن گزینه "الصاق مستندات" را انجام دهد تا این شرکت بتواند این فیش نهایی را بارگذاری نماید

به سئوالات متداول ارزی مراجعه گردد، تا اطلاع ثانونی اقدامی در این خصوص نخواهد شد و هرگونه اطلاع رسانی از طریق سایت اداره کل ارائه می گردد. لیکن موضوع عدم امکان بارگذاری مدارک در واحد فناوری اطلاعات اداره کل تجهیزات پزشکی پیگیری میشود.

شماره پرونده های 663390247 و 663375777 توسط بانک عامل قابل رویت و بررسی نبوده و پیغام 101 دریافت میکنند ، از این رو قادر به دریافت تخصیص ارز نمیباشیم خواهشمند است راهنمایی بفرمایید

با توجه به تصمیم دولت به بازنگری ثبت سفارشات، بررسی لازم توسط وزارت بهداشت انجام و جهت اعمال در سامانه جامع تجارت اعلام شده است لذا پیغام 101 مرتفع شده است.

Error 99 در سامانه جامع تجارت به چه دلیلی است؟

قطع شدن سیستم سامانه جامع تجارت

من روز چهارشنبه 27/4/1397 یک نامه در خصوص ثبت سفارش با شماره ثبت 19420701 و شماره پرونده 663385557 به دبیر خانه اداره تجهیزات تحویل دادم. شماره ثبت نامه در دبیرخانه 664/9365 است. برای پیگیری نتیجه درخواست به چه کسی باید مراجعه کنم؟ آیا در جلسه کمیته تخصیص ارز روز یکشنبه این شماره ثبت تایید شده است یا خیر؟ لازم به ذکر است تعرفه این ثبت سفارش 60214090 و مربوط به قطعات یدکی کاشت حلزون شنوایی است.

موضوع پیگیری شود درصورت عدم نتیجه در سامانه مشکلات ثبت سفارش، گمرک و بانک اطلاعات و مدارک مربوطه را بارگذاری نمایید.

شرکت هایی که تغییر اولویت گروه کالایی دارند چه اقدامی می بایست انجام دهند؟

با توجه به تکمیل فهرست گروه کالایی اولویت یک توسط وزارت بهداشت، کلیه تأمین کنندگان می بایست منتظر نهایی شدن فهرست مذکور و اعلام آن توسط وزارت بهداشت به وزارت صمت و بانک مرکزی و گمرک باشند.

نظرسنجی
پیشنهاد شما در اولویت مهم اداره کل در دوره مدیریت جدید چیست؟

آمار بازدید
 بازديد امروز 17,030
 بازديد اين هفته 44,412
 بازديد اين ماه 480,176
 کل بازديدها 8,492,136
تعداد بازديد اين صفحه: 26,058
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386