يک شنبه 27 آبان 1397
روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:

اقدامات لازم جهت رفع تعلیق پرونده هایی که گروه کالایی تعرفه آنها در بانک مرکزی، خطای 101 نمایش می دهد

تاريخ:پنجم آبان 1397 ساعت 10:41   |   کد : 3378   |   مشاهده: 1000
پیرو اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در لزوم بروزرسانی تعدادی از «ثبت‌سفارش‌هایی که تابحال تخصیص ارز نیافته‌اند» و گروه کالایی تعرفه آنها 3 یا 4 بوده است که به حالت تعلیق تبدیل شده اند، اقدامات لازم جهت رفع تعلیق پرونده هایی که گروه کالایی تعرفه آنها در بانک مرکزی، خطای 101 نمایش می دهد منتشر شد.
اقدامات لازم جهت رفع تعلیق پرونده هایی که گروه کالایی تعرفه آنها در بانک مرکزی، خطای 101 نمایش می دهد
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، پیرو اطلاعیه وزارت صنعت، معدن و تجارت در لزوم بروزرسانی تعدادی از «ثبت‌سفارش‌هایی که تابحال تخصیص ارز نیافته‌اند» و گروه کالایی تعرفه آنها 3 یا 4 بوده است که به حالت تعلیق تبدیل شده اند و علت تعلیق آن از سوی وزارت صمت، نیاز مجدد سازمان مجوزدهنده ارزی به بررسی دوباره این ثبت سفارش هاست، اقدامات ذیل لازم است از سوی شرکتها انجام شود:

برای رفع تعلیق پرونده هایی که گروه کالایی تعرفه آنها در بانک مرکزی، خطای 101 نمایش داده می‌شود، شرکتها می بایست مطابق اطلاعیه قبلی، پرونده خود را در سامانه جامع تجارت ایران ویرایش کرده و با تغییر فیلد مهم مجوزهای ارزی، مجددا از سازمان مجوزدهنده ارزی تایید بگیرند(پس از نهایی شدن ویرایش، جایگزینی مجوز ورود استعلام شده توسط کارشناس سیاست گذاری اداره کل الزامی می باشد).

به نکات ذیل دقت شود:

1- گروه کالایی تعرفه : که در پرینت خروجی سامانه جامع تجارت ایران به بانک مرکزی با عنوان گروه کالایی ذکر شده است(در تصویر نمونه پیوست با * مشخص شده است).
1-1- کالاهایی که گروه تعرفه آنها 3 یا 4 لحاظ شده است با ویرایش حل می شود.
2-1- کالاهایی که گروه تعرفه آنها صفر (0 ) لحاظ شده است یعنی در یک ثبت سفارش هم گروه کالایی 1 بوده هم گروه کالایی 2، لذا بازرگان می بایست نسبت به تفکیک ثبت سفارش آنها اقدام نماید.

2- گروه ارزی : گروه مشمول دریافت ارز رسمی که در پرینت خروجی سامانه جامع تجارت ایران به بانک مرکزی به عنوان ارز یارانه ای مشخص شده است، گروه اولویت IRC کالا می باشد(در تصویر نمونه پیوست با ** مشخص شده است).
توجه: فقط در صورتیکه که در قسمت ارز یارانه ای، برای کالاهای تجهیزات و ملزومات پزشکی "بدون اعلام نظر" قید شده است و خطای 101 دارد می بایست ویرایش زده شود.

3- باقی پرونده هایی که خطا ندارد و اولویت های آنها صحیح می باشد و همچین پرونده هایی که تخصیص و یا تامین ارزی آنها صورت گرفته است ، نیازی به هیچ گونه اقدام نمی باشد.

راهنماب خطای ثبت سفارشات تعلیق شده در سامانه جامع تجارت ایران
نمونه فایل خطای 101

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3378
Share
نظرسنجی
پیشنهاد شما در اولویت مهم اداره کل در دوره مدیریت جدید چیست؟

آمار بازدید
 بازديد امروز 24,519
 بازديد اين هفته 24,519
 بازديد اين ماه 514,228
 کل بازديدها 10,985,116
تعداد بازديد اين صفحه: 2,608,465
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386