شنبه 10 خرداد 1399
رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی خبر داد:

تعامل با اتحادیه صنف دندانپزشکان برای درج برچسب برروی کالاهای لابراتواری

تاريخ:هفتم آبان 1397 ساعت 16:57   |   کد : 3392   |   مشاهده: 3547
اتحادیه صنف دندانپزشکان به منظور شفاف سازی و احراز اصالت کالای دندانپزشکی، قرار است برچسب اصالتی را با هماهنگی اداره کل تجهیزات پزشکی طراحی و بر روی کالاهای لابراتواری و همچنین کالاهایی که با مجوز اداره کل وارد شده اند اما از سامانه TTAC ترخیص نشده اند را الصاق کند.
تعامل با اتحادیه صنف دندانپزشکان برای درج برچسب برروی کالاهای لابراتواری
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، دکتر محمد مهدی گلابگیران رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی اداره کل تجهیزات پزشکی با تاکید بر اینکه این اداره تعاملاتی خوبی با اتحادیه صنف تهیه و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی دارد، گفت: درهمین راستا این اتحادیه به منظور شفاف سازی و احراز اصالت کالای دندانپزشکی، قرار است هولوگرامی را با هماهنگی اداره کل تجهیزات پزشکی طراحی و بر روی کالاهای لابراتواری و همچنین کالاهایی که با مجوز اداره کل قبل از سال 1397 وارد شده و برچسب اصالت ندارند الصاق کند.

وی افزود: طبق تعاملات گسترده با اتحادیه صنف دندانپزشکان، توزیع کنندگان و اصناف باید به عنوان نماینده توزیع شرکت های وارد کننده، نسبت به ثبت خود در پورتال اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس imed.ir اقدام کنند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه بیشتر کالاهای مصرفی دندانپزشکی مشمول ارز رسمی می شوند لذا شرکت های وارد کننده باید از طریق سامانه توزیع که درسایت imed.ir بارگذاری شده کالای خود را مستقیما و یا به نماینده توزیع که قبلا آن را درسامانه اداره کل به ثبت رسانده توزیع کنند.

دکتر گلابگیران گفت: 90 درصد اصناف دندانپزشکی درسایت اداره کل تجهیزات پزشکی ثبت نشده اند که همین امر موجب شده است که دربرخی موارد ازعدم وجود و یا کمبود مواد دندانپزشکی در کشور گلایه شود.

وی اظهار کرد: ازسال 1395 با هدف نظارت بر زنجیره تامین، توزیع و عرضه محصولات سلامت محور و نیز تسهیل و تسریع فرایند واردات کالای سلامت محورطراحی و اجرای سامانه رهگیری، ردیابی و کنترل اصالت کالا از طریق سیستم (TTAC) انجام می شود و شرکت ها موظف به الصاق برچسب اصالت کالا بر روی محصولات خود شده اند.

ایشان افزود: کالاهایی که با مجوز اداره کل وارد شده و در انبار توزیع کنندگان و اصناف ثبت شده در این اداره کل هستند و توزیع آن ها قبل از سال 1397 انجام شده و برچسب اصالت بر روی آن ها الصاق نشده است، اصناف مجاز هستند آن ها را با ارائه فاکتور( مطابق ضوابط فاکتور و پیش فاکتور اداره کل) و الصاق هولوگرام اتحادیه حداکثر تا تاریخ 1397/11/01 به فروش برسانند.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News//3392
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  10,890,161
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386