اداره تجهیزات پزشکی
شنبه 29 مرداد 1401
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در آیین افتتاح اولین خط تولید سرنگ اینفلیتورآنژیوپلاستی گفت::

تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند

تاريخ:چهاردهم آذر 1397 ساعت 18:06   |   کد : 3589   |   مشاهده: 13396
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، در آیین افتتاح اولین خط تولید سرنگ اینفلیتورآنژیوپلاست گفت: طبق برنامه ریزی وزارت بهداشت، صادرات تجهیزات پزشکی باید به ۲۴۰ میلیون دلار تا پایان سال ۹۷ برسد. ما باید در ایران در کنار فراهم کردن بازار داخل، به فکر صادرات باشیم.
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند
به گزارش وبدا، دکتر رضا مسائلی در آیین افتتاح اولین خط تولید سرنگ اینفلیتور در کشور با بیان اینکه تجهیزات پزشکی طیف گسترده ای از فناوری های حوزه سلامت است، افزود: بیش از ٢٨٠ هزار قلم محصول در حوزه تجهیزات پزشکی در کشور به ثبت رسیده که در ساخت آنها فناوری های مختلفی به کار گرفته شده است.

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: از بازار ٢ میلیارد و ٥٠٠ میلیون دلاری تجهیزات پزشکی کشور، فقط ٣٠ درصد تولید داخل بوده و ٧٠ درصد نیز از طریق واردات تامین می شود، بنابراین لازم است که شرکت های دانش بنیان، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در حوزه تجهیزات پزشکی در این زمینه تلاش مضاعفی داشته باشند تا بتوانیم میزان تولید داخلی تجهیزات پزشکی را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: امروز، خط تولید سرنگ اینفلیتور با تلاش شبانه روزی و ایجاد زیرساخت‌های لازم راه اندازی شد، این محصول پس از ۲ سال تلاش جهادگرانه نخبگان دانشگاهی و ارزیابی‌ های سختگیرانه وزارت بهداشت در ایران تولید و وارد بازار می ‌شود.

وی توضیح داد: با توجه به بازار محصول تولیدی در حوزه قلب و عروق انتظار تولید ثروت قابل ملاحظه ‌ای برای این مجموعه خواهیم داشت و اکنون این شرکت دانش بنیان (رایبد) در ابتدای راه است و باید تولیدات بعدی و صادرات را مدنظر قرار دهد.

دکتر مسائلی بیان کرد: نخبگان دانشگاه علم و صنعت که امروز موفق به تولید این محصول ایرانی شده‌اند، تکالیف و وظایف سنگینی بر عهده دارند و باید به فکر تولید محصولات جدید در حوزه تجهیزات پزشکی و صادرات سرنگ اینفلیتور باشند و این تیم باید به جدیت روی محصولات جدید کار کند.

مشاور وزیر و مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تاکید کرد: سهم تک تک ما، تولیدکنندگان و سرمایه گذاران باید از تولید ناخالص داخلی کشور مشخص شود، اگر می خواهیم در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشیم، باید تولید ثروت کنیم و نخبگان سهم خود از تولید ناخالص ملی را مشخص کنند، این موضوع در قانون پنجم توسعه و قوانین توسعه قبلی و همچنین چشم انداز بیست ساله کشور نیز تاکید شده است.

وی با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان در رسیدن به اهداف کشور نقش مهمی دارند، گفت: سرنگ اینفلیتور تولیدی در این شرکت، کیفیت بالایی دارد و سرمایه گذاری بر روی این محصول بسیار سودآور بوده و افزایش آمار تولید در این محصول بسیار مهم است، بر همین اساس، تیم تحقیق و توسعه باید جدای از تولید، فروش و تجاری سازی، تولید محصولات دیگر را در دستور کار قرار دهد و تا پایان سال محصول جدیدی وارد بازار کنند، ضمن اینکه باید به حوزه صادرات نیز توجه کنند. افزایش تولید و تیراژ باید مورد توجه قرار گیرد.

مشاور وزیر و مدیرکل اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت با اشاره به هدفگذاری وزارت بهداشت برای رشد ۱۰ برابری صادرات تجهیزات پزشکی، عنوان کرد: طبق برنامه ریزی وزارت بهداشت، صادرات تجهیزات پزشکی باید به ۲۴۰ میلیون دلار تا پایان سال ۹۷ برسد، ما باید در ایران در کنار فراهم کردن بازار داخل به فکر صادرات باشیم.

دکتر مسائلی از راه اندازی دومین خط تولید سرنگ اینفلیتور که در آنژیوپلاستی قلب مورد استفاده قرار می ‌گیرد، تا پایان سال خبر داد و گفت: در ماه‌ های آتی در راستای تولید این نوع سرنگ یک شرکت دیگر هم وارد عرصه رقابت خواهد شد. وی یادآور شد: تولیدکنندگان باید به فکر تولید محصول و توسعه کشور باشند و کسب سود را هدف اصلی خود قرار ندهند و تولیدکنندگان در مسیر تولید نباید از مسیر اصلی خود منحرف شوند.

http://www.behdasht.gov.ir/184430

ضمائم:
مطالب مرتبط:
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند
تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی به افزایش کیفیت محصولات و تیراژ تولید توجه کنند
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3589
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,313,645
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386