پنج شنبه 6 تير 1398
رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی وزات بهداشت خبر داد:

ارائه چک لیست جامع برای تدوین و نگارش تکنیکال فایل(مستندات فنی) تجهیزات پزشکی تولید داخل

تاريخ:بيست و ششم آذر 1397 ساعت 20:04   |   کد : 3633   |   مشاهده: 4913
منظور همسان ‏سازی مستندات مورد نیاز جهت اخذ گواهی CE و آگاه‏ سازی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از مفاد مستندات فنی، چک لیستی جامع برای استفاده به عنوان مرجع اولیه جهت تدوین تکنیکال فایل(مستندات فنی) منتشر شد.
ارائه چک لیست جامع برای تدوین و نگارش تکنیکال فایل(مستندات فنی) تجهیزات پزشکی تولید داخل
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، مهندس رزا مختاری رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی تجهیزات پزشکی گفت: از آنجا که تدوین و نگارش مستندات فنی(Technical file) صحیح یکی از اصلی‏ ترین اسناد در فرآیند اخذ پروانه ساخت و گواهی تطابق با الزامات اتحادیه اروپا (CE) می ‏باشد، وجود و پیروی از فرمتی استاندارد و یکسان در تدوین آن علاوه بر تسهیل نگارش اینگونه مستندات برای مسئولین فنی، بررسی این فایل ‏ها برای کارشناسان را نیز آسان تر نموده و به تبع آن مدت زمان بررسی و در نتیجه صدور و یا تمدید پروانه ساخت کاهش خواهد یافت. لذا به منظور همسان ‏سازی مستندات مورد نیاز جهت اخذ گواهی CE و آگاه‏ سازی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از مفاد مستندات فنی، چک لیستی جامع و بروز از مواردی که در یک فایل فنی(Technical file) مورد نیاز است، برای استفاده به عنوان مرجع اولیه جهت تدوین تکنیکال فایل ارائه شده است.

وی افزود: لازم به ذکر است چک لیست مذکور علاوه بر پوشش تمامی تجهیزات پزشکی، با آخرین چک لیست ارگان‏های مطلع (NB) یکسان‏ سازی شده است و از این رو کمک شایانی به فرآیند اخذ این گواهی خواهد نمود. از این رو کلیه تولیدکنندگان مکلفند قبل از ارائه مستندات فنی به اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی ضمن تکمیل چک لیست مذکور، مفاد تکنیکال فایل خود را با آن تطبیق نمایند.

مهندس مختاری در پایان گفت: لازم به ذکر است با توجه به جامع بودن این چک لیست، ممکن است برخی از بندهای آن در رابطه با بعضی از تجهیزات پزشکی مورد نیاز نباشد که در این گونه موارد، در چک لیست بند عدم شمول در نظر گرفته شده است.

مشاهده و دریافت چک لیست مستندات فنی (Technical File) 

ضمائم:
مطالب مرتبط:
ابلاغ الزامات یکسان سازی ضوابط صدور پروانه ساخت ایران با ضوابط اتحادیه اروپا CE
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3633
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
تعداد بازديد اين صفحه: 5,272,541
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب، چهارراه کالج، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386