اداره تجهیزات پزشکی
شنبه 29 مرداد 1401
درخواست وزیر بهداشت از معاون اول رییس جمهوری:

فروش مستقیم و خارج از بورس محصولات پتروشیمی به منظور تولید ملزومات پزشکی

تاريخ:اول دی 1397 ساعت 10:22   |   کد : 3655   |   مشاهده: 17820
وزیر بهداشت طی نامه ای به معاون اول رییس جمهوری درخواست کرد، مواد اولیه ملزومات و تجهیزات پزشکی استراتژیک طبقه بندی شوند تا تولید کنندگان داخلی این تجهیزات، خارج از مسیر بورس و بطور مستقیم قادر به عقد قرارداد برای تامین مواد اولیه با پتروشیمی باشند.
فروش مستقیم و خارج از بورس محصولات پتروشیمی به منظور تولید ملزومات پزشکی
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت؛ وزیر بهداشت طی نامه ای به معاون اول رییس جمهوری درخواست کرد، مواد اولیه ملزومات و تجهیزات پزشکی استراتژیک طبقه بندی شوند تا تولید کنندگان داخلی این تجهیزات، خارج از مسیر بورس و بطور مستقیم قادر به عقد قرارداد برای تامین مواد اولیه با پتروشیمی باشند.

دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این نامه با اشاره به، نوسانات ارزی اخیر و افزایش قابل ملاحظه قیمت خرید مواد اولیه، گفت: قریب به 1000 تولید کننده تجهیزات پزشکی در کشور فعالند که مواد اولیه حدود 400 واحد تولیدی، عمدتا" پایه پلیمری پتروشیمی دارند، با توجه به ثابت نگه داشتن قیمت این دست از تجهیزات توسط اداره کل، ضروری است جهت اصلاح قیمت ها، پتروشیمی مواد اولیه را بطور مستقیم در اختیار تولید کنندگان قرار دهد.

بر اساس این گزارش، پیرو تصویب هیئت وزیران در مرداد ماه سال جاری، ملزومات و تجهیزات پزشکی جزء کالاهای اساسی محسوب شده و مشمول ارز رسمی هستند، بنابراین مواد اولیه اقلام موصوف نیز باید خارج از مسیر بورس و بطور مستقیم قادر به عقد قرارداد برای تامین مواد اولیه با پتروشیمی باشند.

در این نامه با اشاره به اینکه، در طرح تحول سلامت بسیاری از کالاهای سلامت محور از جمله ملزومات پزشکی قیمت گذاری شده و تولیدکنندگان موظفند مطابق با قیمت مصوب این وزارت، اقلام موصوف را در بازار عرضه نمایند، آمده است: موانع موجود در تامین مواد اولیه تجهیزات پزشکی قبلا" طی نامه ای به وزیر محترم نفت اعلام شده ، همچنین مکاتبات متعددی نیز با شرکت صنایع ملی پتروشیمی در این خصوص صورت گرفته است .

با توجه به اینکه، در چند ماه اخیر مشکلات عدیده ای برای تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی در جهت تامین مواد اولیه نظیر قیمت بالا و همچنین عدم وجود برخی مواد پتروشیمی به وجود آمده، ضروری است که مواد اولیه پایه پلیمری ملزومات ضروری پزشکی نیز جزء اقلام استراتژیک محسوب شوند./

ضمائم:
مطالب مرتبط:
اقدامات انجام شده از سوی اداره کل تجیزات پزشکی در جهت تامین مواد اولیه مورد نیاز از پتروشیمی برای تولید داخل
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3655
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,312,821
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386