جمعه 20 تير 1399
در نشست خبری همایش ملی تجهیزات پزشکی اعلام شد:

گرامیداشت روز خدمات پس از فروش و نگهداشت تجهیزات پزشکی/ معرفی فرصتهای کارآفرینی/ تقدیر از  تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی

تاريخ:بيست و يکم بهمن 1397 ساعت 10:41   |   کد : 3837   |   مشاهده: 5134

رئیس اداره مهندسی نگهداری تجهیزات پزشکی گفت: درنخستین همایش ملی تجهیزات پزشکی و گرامیداشت روز خدمات پس از فروش و نگهداشت تجهیزات پزشکی از 15شرکت تولیدی ، صادراتی و فنی و مهندسی تقدیر خواهد شد.

گرامیداشت روز خدمات پس از فروش و نگهداشت تجهیزات پزشکی/ معرفی فرصتهای کارآفرینی/ تقدیر از  تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی، مهندس نسیم تربتی ، رئیس اداره مهندسی نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در نشست خبری برگزاری نخستین همایش ملی تجهیزات پزشکی و گرامیداشت روز خدمات پس از فروش و نگهداشت تجهیزات پزشکی در جمع خبرنگاران افزود: این همایش دو روزه  با هدف ترویج کارآفرینی و جذب ایده‌های نو در این صنعت و حمایت از ارائه کنندگان برتر خدمات پس از فروش تجهیزات پزشکی، پیشکسوتان و اولین‌های تولیدکنندگان و صادر کنندگان برتر در سال حمایت از کالای ایرانی با همکاری شبکه کارآفرینی کشور (دانشگاه تربیت مدرس) در تاریخ 29 و 30 بهمن ماه 1397 در محل دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

مهندس تربتی با تشریح کلیات برگزاری این همایش اظهار کرد: این همایش نخستین همایشی ملی از سوی حوزه تجهیزات پزشکی است و دلیل اصلی این همایش و انتخاب این روز، گرامیداشت سانحه سقوط هواپیما تهران - یاسوج در29 بهمن ماه سال گذشته  بود که تعدادی از پرسنل فنی تجهیزات پزشکی برای سرویس و نگهداری دستگاههای پزشکی به مراکز درمانی اعزام شده بودند که دراین سانحه از میان ما رفتند.

 وی با اشاره به اینکه امسال اولین سال گرامیداشت آنان است گفت: برگزاری این همایش با همکاری دانشگاه تربیت مدرس خواهد بود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه امسال ، سال حمایت از تولید کالای ایرانی است برنامه های متنوع و مختلفی دراین همایش گنجانده شده است و درکنار خدمات پس از فروش و تقدیر ازآنان ، کارگاههای آموزشی درحوزه های کارآفرینی ، فرصت های شغلی که در حوزه تجهیزات پزشکی وجود دارد ، چالش های این حوزه ، بازاریابی، فرآیند ثبت شرکتهای دانش بنیان، فرآیند اخذ پروانه ساخت و صادرات کالاهای تولید داخل و ارائه ایده های نو و ثبت آنها ، برگزار خواهد شد.

 مهندس تربتی افزود: کد تخفیفی نیز برای دانشجویانی که علاقه مند به شرکت در این همایش هستند در نظر گرفته شده است بطوری که دانشجویان می توانند با وارد کردن کد MED97 در سامانه،  تخفیف لازم را دریافت کنند و در کارگاههای آموزشی شرکت کنند.

رئیس اداره مهندسی نگهداری تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت دراین همایش تجربیات شرکتهایی که طی سالیان دراز به موفقیت رسیده اند به علاقمندان به فعالیت در حوزه تجهیزات پزشکی آموزش داده خواهد شد.

وی ادامه داد: درکنار قدردانی از شرکت های برتر خدمات پس از فروش از شرکت های صادر کننده برتر سال 97 و پیشکسوتان تولید نیز تقدیرو قدردانی خواهد شد.هم چنین شرکت هایی که برای نخستین بار کالاهای پزشکی را ثبت و پروانه ساخت دریافت کرده اند و توانسته اند آنها را به مرحله ساخت ومجوز های لازم را کسب کنند نیز معرفی خواهند شد.

مهندس تربتی گفت: درمجموع 16شرکت تقدیر و معرفی خواهند شد که در حوزه خدمات پس از فروش 6شرکت برتر، در حوزه صادرات 4 شرکت و در حوزه تولید 6 شرکت هستند.

وی با اشاره به اینکه سال آینده مسولین فنی رتبه بندی خواهند شد اظهار کرد: پنج امتیاز بازآموزی برای مسئولین فنی تجهیزات پزشکی با توجه به محتوای کارگاه‌های آموزشی درهمایش ملی تجهیزات پزشکی در 29 و 30 بهمن ماه ارائه خواهد شد. حضور در این همایش موجب خواهد شد که مسولین فنی بتوانند رتبه خود را ارتقا دهند.

مهندس تربتی بیان کرد: علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام، به وب سایت همایش به آدرس www.medicalir.ir مراجعه  کنند.براساس این گزارش، رئیس اداره صادرات، مهندس سی آصف مهدوی درادامه این نشست با بیان اینکه این همایش برای اولین باردر تاریخ تجهیزات پزشکی برگزارمی شود گفت: در این همایش از شرکت هایی که کمک می کنند تراز تجاری ما مثبت شود و صادرات داشته باشیم،  تقدیر خواهد شد.

وی افزود: حدود 12سال است که های تک ترین محصولات تجهیزات پزشکی به کشورهای اروپایی ، امریکای لاتین، آسیای شرقی و کشورهای عربی صادرات می شود و این امر بسیار ارزشمند است.مهندس مهدوی تصریح کرد: امسال هدفگذاری 240میلیون دلاری صادرات را برای تجهیزات پزشکی برنامه ریزی کردیم که انشاالله موفق خواهیم شد.در این همایش از برترین صادرکنندگان حوزه تقدیر ویک کارگاه آموزشی نیز در کنار آن برگزار خواهد شد.

وی افزود: علی رغم همه مشکلات بانکی و ارزی رشد بسیار خوبی در حوزه صادرات تجهیزات پزشکی صورت گرفته و قراردادهای خوبی شرکت های تجهیزات پزشکی با کشورهای خارجی منعقد کرده اند که از طریق رسانه ها اعلام خواهد شد. به عنوان مثال یکی از شرکت ها حدود 60 میلیون دلار قرارداد با چند کشورمختلف منعقد کرده است.

وی با بیان اینکه محصولات حوزه تجهیزات پزشکی تولید داخل به کشورهای عربی، آسیای میانه ، اسیای جنوب شرقی، آفریقای شرقی و امریکای لاتین صادر می شوند گفت: در حال حاضر به  55کشور 110محصول تجهیزات پزشکی صادر می شود.همچنین مهندس رزا مختاری رئیس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی از رونمایی ۲۴ محصول تولیدی خبر داد که برای اولین بار در ایران موفق به اخذ پروانه ساخت شده اند.

وی افزود بعضی از این محصولات در انحصار چند کشور بوده و در سال حمایت از تولید و مقابله با تحریم ها و در راستای اقتصاد مقاومتی، موفق به تولید این محصولات هایتک شده ایم.

مهندس نختاری در پایان یادآور شد که در همایش ملی تجهیزات پزشکی از تعدادی از پیشکسوتان عرصه تولید و اولین هایی که در سال ۱۳۹۷ پروانه ساخت دریافت کرده اند، تقدیر خواهد شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3837
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  12,021,048
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386