دو شنبه 5 خرداد 1399
وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وزیر بهداشت در بیست و هفتمین جلسه شورای فناوری سلامت عنوان کرد:

ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه پیشگیری و محیط زیست/ در کنار شرکت های دانش بنیان، شرکت های مشاور در حوزه بازاریابی و صادرات فعالیت داشته باشد/ استفاده بیشتر از جوانان خوش فکر در وزارت بهداشت

تاريخ:بيست و دوم ارديبهشت 1398 ساعت 08:33   |   کد : 3997   |   مشاهده: 2108
وزیر بهداشت گفت: جای شرکت های دانش بنیانی که در حوزه پیشگیری، محیط زیست و مولفه های خارج از حوزه سلامت کار کنند، کم است و باید با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، حوزه های همکاری مانند محیط زیست و آلاینده ها را که به شدت بر حوزه سلامت تاثیرگذار هستند، دوباره تعریف کنیم.
ضرورت ورود شرکت های دانش بنیان به حوزه پیشگیری و محیط زیست/ در کنار شرکت های دانش بنیان، شرکت های مشاور در حوزه بازاریابی و صادرات فعالیت داشته باشد/ استفاده بیشتر از جوانان خوش فکر در وزارت بهداشت
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در بیست و هفتمین جلسه شورای فناوری سلامت که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: در حوزه سلامت بدون توجه به شرکت هایی که می توانند در حذف آلاینده های محیط زیست کار جدید کنند، به جایی نخواهیم رسید و باید پا را فراتر بگذاریم و این شرکت ها باید بر روی روش های مدیریت حاشیه شهرها، سلامت روان، آموزش از راه دور در حوزه سلامت، جمعیت و تغذیه تمرکز بیشتری کنند.

وی تصریح کرد: برای مثال، شرکت های دانش بنیان باید به ما مدل و الگو بدهند که چگونه می توان نظام ارائه خدمت در حوزه سلامت را با منابع کمتر، به صورت بهتری مدیریت کرد و محصول شرکت های دانش بنیان، همیشه تولید ماده اولیه، دارو و تجهیزات پزشکی نیست بلکه گاهی تغییر در شیوه مدیریت یا سبک زندگی مردم، بهترین محصول یک شرکت دانش بنیان است.

وزیر بهداشت با اشاره به ضعف بازاریابی در شرکت های دانش بنیان، گفت: این شرکت ها باید برای بازاریابی مورد حمایت قرار گیرند و در کنار این شرکت ها، مجموعه هایی به عنوان مشاور، فعالیت کنند. بارها در بازدیدهایی که از استان ها داشتیم، تاکید داشتم که حتما در کنار شرکت های دانش بنیان، شرکت های مشاور در حوزه بازاریابی و صادرات فعالیت داشته باشد.

دکتر نمکی تاکید کرد: باید در فناوری سلامت، به ظرفیت عظیم استان ها توجه بیشتری کنیم چون در استان ها جوانان بسیار خوش فکر، ناب، باهوش و نخبه با بهترین ایده ها وجود دارند که ممکن است برخی از مسئولان در سطح استان ها، آنها را درک نکنند و مورد بی مهری قرار گیرند.

وی یادآور شد: از رییس سازمان غذا و دارو روز اول خواستم که چارچوب ها را بشکند و شرکت های دانش بنیان و جوانان ناب ایرانی را دریابد تا از این نخبگان در همه معاونت های وزارت بهداشت برای کمک به نظام سلامت استفاده کنیم. اخیرا در جزیره کیش بازدیدی از توانمندی های برنامه نویسی حوزه سلامت دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف داشتم و حیرت کردم که این کشور چنین سرمایه های ارزشمندی دارد و اعتقاد دارم که نباید سرمایه عظیم انسانی را ناامید کنیم و به آنها میدان بدهیم تا افکار نو به جای اندیشه های گرفتار بوروکراتیک در وزارت بهداشت جاری شود.

وزیر بهداشت اضافه کرد: بدنه کارشناسی در معاونت های مختلف وزارت بهداشت باید اصلاح شود تا امور وزارت بهداشت تسریع شوند. اگر این رویه اصلاح نشود، توفیق چندانی در آینده در نظام سلامت نخواهیم داشت. باید از جوانان خوش فکر در وزارت بهداشت استفاده بیشتری کنیم. بنده جوان ترین معاون بهداشت قبل و بعد از انقلاب بودم و باید به آنها اعتماد کنیم چون این جوانان می توانند در حوزه سلامت، انقلاب ایجاد کنند.

لازم به ذکر است مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی نیز به عنوان عضو شورای فنائری سلامت در این جلسه حضور داشتند.

http://www.behdasht.gov.ir/190183

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/3997
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  10,818,193
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386