چهارشنبه 24 مهر 1398
از سوی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام شد؛

جزییات حمایت از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده ایمپلنت های ارتوپدی

تاريخ:سی ام تير 1398 ساعت 12:40   |   کد : 4142   |   مشاهده: 2413
 افزایش چشمگیر تعداد تولیدکنندگان حوزه ارتوپدی اعم از تروما، ستون فقرات و مفاصل و تقاضای سرمایه گذاری در این بخش حاکی از سیاست های موفق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داخلی بوده و همچنان حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی را با رعایت استانداردهای کیفی و الزامات سلامت عمومی، برخود فرض می داند.
جزییات حمایت از شرکت های دانش بنیان تولیدکننده ایمپلنت های ارتوپدی
به گزارش وبدا، براساس اعلام اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، ر پاسخ به خبر منتشر شده در خصوص حمایت از شرکت های دانش بنیان تولید کننده ایمپلنت های ارتوپدی، اعلام کرد، افزایش چشمگیر تعداد تولیدکنندگان حوزه ارتوپدی اعم از تروما، ستون فقرات و مفاصل و تقاضای سرمایه گذاری در این بخش حاکی از سیاست های موفق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داخلی بوده و همچنان حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی را با رعایت استانداردهای کیفی و الزامات سلامت عمومی، برخود فرض می داند.

شرکت آتیلا ارتوپد، تولید کننده ایمپلنت های ستون فقرات است که همزمان نمایندگی یکی از کمپانی های بزرگ و صاحب تکنولوژی حوزه جراحی ستون فقرات به نام مدترونیک را نیز دارا بوده است. همچنین، علاوه بر شرکت فوق، 9 شرکت دیگر نیز در کشور در حال تولید ایمپلنت های ستون فقرات هستند که بعضا سبد محصولات کامل تری را ارائه کرده و قادر به ارائه محصولات کیفی بوده و هستند که عموما کاربردهای محصولات مدترونیک را پوشش می دهند.

اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه شرکت تولید کننده آتیلا ارتوپد تنها وارد کننده انحصاری از کمپانی مدترونیک بوده و اقدام به واردات محصولات مذکور کرده است، تاکید کرده است، تاکنون هیچ گونه مجوز دیگری برای واردات محصولات کمپانی فوق برای سایر شرکت ها صادرنشده است. لیکن، به نظر می رسد کمپانی مدترونیک در سال گذشته، نمایندگی خود را برای شرکت فوق تمدید نکرده است که پس از آن نیز تقاضایی برای ثبت نمایندگی جدید و واردات محصولات کمپانی فوق به اداره کل تجهیزات پزشکی ارائه نشده است و این اداره کل با توجه به جایگاه خود از مداخله در مناسبات تجاری فی مابین شرکت آتیلا ارتوپد و مدترونیک خودداری کرده است.

گفتنی است، با توجه به افزایش توان تولیدکنندگان داخلی در سال های اخیر، سیاست اداره کل تجهیزات پزشکی برای حمایت از کالای ایرانی، ایجاد محدودیت های فنی و قیمتی برای ثبت و واردات محصولات مشابه بوده است که این سیاست در سال 98 به محدودیت تعدادی واردات تا حداکثر 10 درصد نیاز کشور تسری پیدا کرده و حداقل 90 درصد نیاز کشور توسط تولید کنندگان داخلی تامین می شود.

اداره کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو همچنین، یادآور می شود، سیاست صدور مجوز حداقلی (تا سقف 10 درصد) برای محصولات شناخته شده جهانی با کیفیت های برتر به منظور حفظ بازار رقابتی در بازار داخلی و ارتقای کیفیت تولیدات داخلی و همچنین، امکان برخورداری بیماران خاص از آخرین فناوری ها در کشور، برای صیانت از حقوق بیماران بوده و برای کلیه کالاها رعایت می شود.

براساس این اطلاعیه، علی رغم اعمال سیاست فوق، میزان مجوز صادر شده برای کمپانی مدترونیک تنها 2 درصد نیاز کشور بوده است.

اداره کل تجهیزات پزشکی در پایان، افزایش چشمگیر تعداد تولیدکنندگان حوزه ارتوپدی اعم از تروما، ستون فقرات و مفاصل و تقاضای سرمایه گذاری در این بخش را حاکی از سیاست های موفق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه حمایت از کالای ایرانی و رونق تولید داخلی، مطرح و بر حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان ایرانی با رعایت استانداردهای کیفی و الزامات سلامت عمومی، تاکید کرده است.

air.ir/ZwqKQ8o

ضمائم:
مطالب مرتبط:
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/4142
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه: 7,002,972
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420           66724386