شنبه 9 مرداد 1400
رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی اعلام کرد:

لزوم بارگذاری درخواست دندانپزشک و لابراتوار در سامانه توزیع آیمد علاوه بر فاکتور فروش توسط شرکتها در خصوص مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشمول ارز رسمی پیرو اطلاعیه شماره 8 ساماندهی شبکه توزیع

تاريخ:هشتم آبان 1398 ساعت 18:28   |   کد : 4315   |   مشاهده: 11637
لزوم بارگذاری درخواست دندانپزشک و لابراتوار در سامانه توزیع آیمد علاوه بر فاکتور فروش توسط شرکتها اعلام شد.
لزوم بارگذاری درخواست دندانپزشک و لابراتوار در سامانه توزیع آیمد علاوه بر فاکتور فروش توسط شرکتها در خصوص مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشمول ارز رسمی پیرو اطلاعیه شماره 8 ساماندهی شبکه توزیع
به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر محمد مهدی گلابگیران رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی گفت: پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص ساماندهی شبکه توزیع اقلام حوزه تجهیزات پزشکی مورخ 1398/04/19 به اطلاع می رساند جهت اطمینان از رسیدن کالا به دست متقاضی، شرکتها علاوه بر بارگذاری فاکتور فروش می بایست درخواست متقاضی را در قالب سربرگ دندانپزشک و یا لابراتوار با مهر و امضاء متقاضی، در سامانه توزیع ارز رسمی بارگذاری نمایند و هیچ مدرک دیگری برای فروش از طریق سامانه توزیع ارز رسمی نیاز نمی باشد.

وی افزود: بدیهی است کلیه اطلاعات لازم از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس محل، شماره نظام پزشکی و درخواست دندانپزشک و یا لابراتوار به انضمام مهر و امضاء متقاضی باید بر روی سربرگ موجود و در سامانه توزیع بارگذاری شده باشد.

دکتر گلابگیران گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص عدم تایید فاکتور توسط دندانپزشکان و لابراتوارها و در نتیجه برگشت کالا به انبار مجازی شرکتها، با همکاری اداره فناوری و اطلاعات بررسی های لازم انجام گردید و این مشکل نیز مرتفع گردید. لذا چنانچه متقاضی تا دو هفته نسبت به تایید فاکتور مربوطه اقدام ننماید به منزله تایید فاکتور می باشد و از انبار مجازی شرکت تأمین کننده و یا توزیع کننده کسر خواهد شد و متقاضی صرفاً جهت عودت کالا می تواند در سامانه توزیع، گزینه رد را تایید نماید.

رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی همچنین اظهار کرد: شرکتها باید فاکتورها را بر اساس دستورالعمل فاکتور و پیش فاکتور که در پورتال imed در بخش دستورالعمل ها نیز موجود می باشد صادر نمایند و بارگذاری فاکتورها خارج از ضوابط موجود ارزشی ندارد و تخلف محسوب می گردد.

دکتر گلابگیران در پایان گفتند: خرید کالاهای با ارز رسمی توسط اصناف، از دندانپزشکان و یا لابراتوارها غیر قانونی می باشد و دندانپزشکان لازم است چنانچه کالایی مورد استفاده آنها نیست از خریداری آن ممانعت کنند تا کالاها بدست مصرف کننده حقیقی برسد و در صورت مشاهده چنین موضوعی، صنف خاطی مطابق مقررات اعمال قانون خواهد شد.

ضمائم:
مطالب مرتبط:
قابل توجه کلیه دندانپزشکان و لابراتوارهای دندانسازی و واردکنندگان و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی/ فرآیند ثبت و درج اطلاعات در سامانه انبار مجازی در پورتال imed.ir
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News//4315
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  23,750,536
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386