تاريخ : يازدهم مرداد 1397
ساعت : 00:17
کد : 3090
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت خبر داد:
امضای تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی ایران در حضور وزیر بهداشت
تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی ایران در حضور وزیر بهداشت امضا شد.
بعد از جلسات کارشناسی متعدد با گمرک، تفاهم نامه ای با هدف تسریع و شفافیت در فرآیندها و همچنین رفع موانع ورود محصولات سلامت محور و مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی در حضور وزیر بهداشت به امضا رسید.
  دکتر رضا مسائلی در گفت و گو با وبدا، درخصوص تفاهم نامه همکاری وزارت بهداشت و گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: در شرایط کنونی کشور و متناظر با تهدیدهایی که از سویی کشورهای خارجی بر ایران وارد می شود، دستگا های اجرایی باید بتوانند همکاری و تعامل نزدیک تر و فعال تری داشته باشند تا فرآیندها تسهیل شود.

مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تصریح کرد: براین اساس، وزیربهداشت در دو ماه گذشته، جلسات فشرده ای را با دستگاه های اجرایی ذیربط برگزار کرده است، هدف از این جلسات، ایجاد تسهیلات برای تأمین تجهیزات پزشکی و دارو است.

دکتر مسائلی با بیان اینکه یکی از مهم ترین دستگاه های اجرایی ذیربط در حوزه تأمین دارو و تجهیزات پزشکی، گمرک جمهوری اسلامی ایران است، خاطرنشان کرد: بعداز جلسات کارشناسی متعدد با گمرک، تفاهم نامه ای تهیه شد که با حضور وزیر بهداشت به امضا رسید.

وی گفت: این تفاهم نامه با هدف تسریع و شفافیت در فرآیندها و همچنین رفع موانع ورود محصولات سلامت محور و مواداولیه دارو و تجهیزات پزشکی منعقد شد.