اداره تجهیزات پزشکی
پنج شنبه 20 مرداد 1401
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از جلسه صبحانه کاری وزیر بهداشت در اداره کل تجهیزات پزشکی گزارش داد:

دغدغه وزیر بهداشت، تامین نظام مند محصولات سلامت محور است/ ضرورت تسهیل در تامین مواد اولیه تولید و تامین تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی با مشارکت دستگاه های اجرایی

تاريخ:شانزدهم تير 1397 ساعت 12:33   |   کد : 2997   |   مشاهده: 26287
با توجه به شرایط کشور و تحریم های ظالمانه دشمنان، دستگاه های اجرایی نیاز به تعامل و هماهنگی دارند و بر همین اساس وزیر بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور، دغدغه جدی دارد که محصولات سلامت محور مانند دارو و تجهیزات پزشکی به صورت نظام مند، تامین شود.
دغدغه وزیر بهداشت، تامین نظام مند محصولات سلامت محور است/ ضرورت تسهیل در تامین مواد اولیه تولید و تامین تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی با مشارکت دستگاه های اجرایی
دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در گفتگو با خبرنگار وبدا، با اعلام این مطلب، اظهار داشت: از ساعت 7 صبح امروز نشست صبحانه کاری با وزیر بهداشت، رییس سازمان غذا و دارو و مدیران ارشد وزارت بهداشت در محل اداره کل تجهیزات پزشکی داشتیم و در این نشست، گزارش میدانی اقدامات حوزه تجهیزات پزشکی ارائه شد.
وی تصریح کرد: در این نشست همچنین درخصوص همکاری با دستگاه های اجرایی دیگر مانند بانک مرکزی، سازمان توسعه تجارت، وزارت صنعت و گمرک در زمینه تامین مواد اولیه خطوط تولید و تامین تجهیزات پزشکی و قطعات پزشکی این تجهیزات، بحث و پیشنهاداتی برای تسهیل فرآیندهای موجود ارائه و مقرر شد جلساتی را با وزیر صنعت، رییس کل گمرک، رییس سازمان توسعه تجارت و رییس کل بانک مرکزی داشته باشیم.
دکتر مسائلی افزود: دغدغه جدی وزارت بهداشت، تامین محصولات سلامت محور است و در این زمینه، ساعات کار همکاران ما در اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت افزایش یافته و در تلاش هستیم تا در صورت کند شدن فرآیندها، اشکالات به صورت نظام مند، برطرف شود.
مشاور وزیر و مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، اظهار داشت: وزیر بهداشت در هفته جاری جلساتی را با وزرای مربوطه درخصوص تامین محصولات سلامت محور خواهد داشت و امیدواریم که در این جلسات، فرآیندهای تامین مواد اولیه، تجهیزات پزشکی و قطعات پزشکی را تسهیل کنیم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: تامین ارز مورد نیاز برای تامین تجهیزات پزشکی و محصولات سلامت محور باید به موقع و اولویت ها باید نظام مند باشد و از برداشت ها و اقدامات سلیقه ای پرهیز شود. باید منابع اطلاعاتی دقیقی در زمینه های صدور مجوز واردات، ثبت سفارش، مرحله تخصیص ارز در بانک مرکزی، ترخیص از گمرک و نظارت های بعد از واردات تجهیزات پزشکی و قطعات یدکی نیز، وجود داشته باشد.
http://www.behdasht.gov.ir/index.178528

ضمائم:
مطالب مرتبط:
برچسب ها : 
آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان  
 


نظر سنجی

http://www.imed.ir/News/1/2997
Share
نظرسنجی
میزان سهولت دسترسی به اطلاعات مورد نیاز در وب سایت IMED چگونه می باشد؟آمار بازدید
 بازديد امروز 12,455
 بازديد اين هفته 94,950
 بازديد اين ماه 296,292
 کل بازديدها 11,557,836
user icon
تعداد بازديد اين صفحه:                  35,062,432
پیوندها
آدرس

  تهران، خ انقلاب اسلامی، نبش خیابان خارک، پلاک29

 63420-66724309           66724386